• Šaliansky Maťko

Do zbierky recitačných úspechov dnes pribudlo 1. miesto v krajskom kole súťaže Šaliansky Maťko. Tomáš Rožnay z 3.B triedy postupuje do celoslovenského kola v Šali. Srdečne mu blahoželáme a držíme palce v ďalších recitáciách.

• Drahý Pablo Picasso

Okresné kolo výtvarnej súťaže "Drahý Pablo Picasso":

1.kategória (žiaci 1.stupňa)

1.miesto - Agáta Božíková zo 4.A

2.miesto - Ondrej Škorvaga zo 4.B

2.kategória (žiaci 2.stupňa)

1,miesto - Lucia Bujňáková z 9.C

2.miesto - Sofia Bakošová z 9.C

• ...a Slovo bolo u Boha

Na diecéznom (krajskom) kole recitačnej súťaže kresťanskej poézie a prózy s názvom „..a Slovo bolo u Boha:“  našu školu reprezentovali 3 žiačky:

1.kategória : Paulína Ružeková 2.B

2. kategória : Nina Nosková 6.A – umiestnila sa na 3.mieste

3.kategória : Zara Zyková 8.C – umiestnila sa na 3.mieste

Všetkým našim trom recitátorkám ďakujeme za veľmi peknú reprezentáciu, nadšenie a venovaný čas pre literatúru plnú hodnôt.

• Olympiáda v nemeckom jazyku

Dňa 15.2.2023 sa konalo krajské kolo Olympiády v nemeckom jazyku na ZŠ Jána Bottu v Trnave.

Na olympiáde sa zúčastnili aj naši žiaci. Hanka Bartoňová obsadila 2. miesto v kategórii 1.B a Martin Rovný obsadil 2. miesto v kategórii 1.C

Prajeme im veľa ďalších úspechov.

• Karneval ŠKD

Fašiangová veselica sa vydarila.

Šašo Ľuboš nás zabavil so svojou bublinkovou show a vtipmi. Nechýbala ani diskotéka či promenáda masiek. Našlo sa veľa originálnych doma vyrobených masiek, čo si veľmi ceníme.

Ďakujeme za účasť a tešíme sa opäť o rok.

• Aktualizácia poplatkov od 1. marca 2023

V zmysle VZN č. 601, ktorým sa určujú výšky príspevkov v školách a školských zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta Trnava, sa s platnosťou od 1.3.2023 menia poplatky v materskej škole (MŠ), školskej jedálni (ŠJ) a v školskom klube detí (ŠKD) nasledovne:

1. Výška mesačného príspevku zákonného zástupcu na čiastočnú úhradu výdavkov na jedno dieťa:

• MŠ  25 €
            • ŠKD 20 €.

2. Príspevok na čiastočnú úhradu nákladov v ŠJ  (3. finančné pásmo):

• žiak 1. stupňa:    1,70 € + 0,40 €  (režijné náklady) = 2,10 € /obed
            • žiak 2. stupňa:    1,90 € + 0,40 € (režijné náklady) = 2,30 € /obed
            • dieťa MŠ:   desiata 0,50 €, obed 1,20 €, olovrant 0,40 €, režijné náklady 0,40 €

• Školské kolo recitačnej súťaže Hollého pamätník

Víťazi 1. kategórie:

Poézia:

3. miesto- Simona Hanzelová z 2. A a Jana Bábyová z 3. B,

2. miesto- Alex Angelov zo 4.B

a do obvodného kola postupuje z 1. miesta Justýna Říhová zo 4. A.

Próza:

3. miesto- Lea Valentová a Jaroslav Čakovský z 2. A,

2. miesto- Matej Priputen z 3. A

a do obvodného kola postupuje z 1. miesta  Anita Vojtechová zo 4. C.

Blahoželáme!

• Úspechy aj v cudzom jazyku

V priebehu januára 2023 sa konalo okresné kolo olympiády v anglickom a nemeckom jazyku. Spomedzi takmer 30 súťažiacich  v každej kategórii sa podarilo našim žiakom umiestniť na popredných miestach.

V okresnom kole olympiády v ANJ nás reprezentovali:

V kategórii 1A Lukáš Adam zo VII.A  a skončil na 8.-9.mieste.

V kategórii 1B  Lívia Nováková z VIII.C  a skončila na 5. mieste.

V okresnom kole olympiády v NEJ  nás reprezentovala  v kategórii 1B žiačka z VIII.C Hana Bartoňová, ktorá sa umiestnila na 2.mieste a postupuje tak do krajského kola .

Súťažiacim gratulujeme a Hanke prajeme veľa úspechov.