• Sláviček na ľudovú nôtu

V sobotu 13.4.2024 si speváci zo Slávička užili deň plný folklóru Zaspievali si v Špačinciach na Detskom festivale ľudovej hudby - Vidiečanova Habovka.  V kategórii speváckych skupín si odniesli  strieborné pásmo a rovnako v striebornom pásme skončilo duo Nela Hýbelová a Kiera Malovcová.

Srdečne im blahoželáme.

• „ ...a Slovo bolo u Boha… “

Naša žiačka Mia Bullová z 2.A triedy reprezentovala našu školu v celoslovenskom kole 30.ročníka súťaže v prednese kresťanskej poézie a prózy

...a Slovo bolo u Boha… “

Celoslovenská súťaž sa uskutočnila 23.marca 2024 v Spojenej škole Svätej Rodiny, Gercenova 10, Bratislava s krásnym a bohatým programom.

Ďakujeme Mii za veľmi peknú reprezentáciu našej školy .

• Biblická olympiáda

Dňa 21.marca.2024  sa naši traja žiaci Justýna Říhová z triedy 5.A, Mia Sophia Nittman z triedy 5.B a Timotej Zemko z triedy 5.C

zúčastnili dekanátneho /okresného/ kola Biblickej olympiády, ktorá prebiehala na Strednej odbornej škole pedagogickej  blahoslavenej Laury v Trnave.

Súťažiaci sa pripravovali z kníh Svätého Písma aj starého aj nového zákona, z ktorých boli pripravené súťažné úlohy pre družstvá z celého nášho  dekanátu.

Naši súťažiaci sa umiestnili na siedmom mieste.

Bolo aj záverečné žrebovanie o tri smart hodinky a našej škole sa podarilo pri žrebovaní získať dve z nich.

Cestou späť do školy sme si urobili príjemnú prestávku a zastavili sa pri jazierku.

Tešíme sa, že naše deti si dokázali nájsť čas a ochotu na čítanie a zobrali do rúk  Božie Slovo, ktoré nech ich vedie a posilňuje v každom dni ich života.

• Ekonomická olympiáda

Dňa 16.1.2024 sa na našej škole konalo prvý krát školské kolo Ekonomickej olympiády pre základné školy. Všetkých sedem žiakov sa umiestnilo v 50 najúspešnejších žiakov trnavského kraja, z toho pre umiestnených v prvej desiatke INESS - Inštitút ekonomických a spoločenských analýz, ktorý organizuje Ekonomickú olympiádu poslalo víťazom diplom, druhému a tretiemu miestu aj vecné ceny.

2.miesto Simon Gašparík 9.B

3.miesto Oliver Máchal 9.B

5.miesto Nela Moravanská 9.B

6.miesto Tereza Ivaňáková 9.A

12.miesto Zara Zyková 9.C

13.miesto Jakub Šulko 9.A

24. miesto Michaela Pekárková 9.C.

Gratulujeme!

• Putujeme za ľudovou piesňou

Speváci zo Slávička sa nedali zahanbiť a  úspešne reprezentovali našu školu v súťaži Putujeme za ľudovou piesňou.

V sólovom speve získal Matej Synak zo 4.A  -  2. miesto. Rovnako na 2. mieste vo svojej kategórii skončila Elizabet Šišková z 8.A. Krásne zaspievali aj Lýdia Bujňáková z 2.A-sólo a Nelka Hýbelová s Kierou Malovcovou zo 4.A - duo.

Spevácka skupina Sláviček si vyspievala 3. miesto.

Všetkým spevákom srdečne blahoželáme.

• Zápis detí do 1. ročníka

Zápis detí do 1. ročníka sa uskutoční

v dňoch 04. a 05. apríla 2024 od 10.00 hod. do 18.00 hod.

v budove základnej školy.

• V súlade s § 19  a § 20 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a  VZN mesta Trnava č. 577 v znení VZN č. 627 sú zákonní zástupcovia dieťaťa, ktoré k 31.08.2024 (vrátane) dovŕši 6 rokov, povinní prihlásiť dieťa na plnenie povinnej školskej dochádzky.
            • Žiak si plní povinnú školskú dochádzku v školskom obvode, v ktorom má trvalý pobyt, ak si jeho zákonný zástupca nevyberie inú školu a riaditeľ vybranej školy ho príjme na plnenie povinnej školskej dochádzky.
            • Zápisu sa musia zúčastniť aj deti, ktorých zákonní zástupcovia podajú v materskej škole žiadosť  o pokračovanie plnenia povinného predprimárneho vzdelávania.
            • Zápis prebehne prezenčnou formou (za osobnej prítomnosti dieťaťa v sprievode zákonných zástupcov).
            • K zápisu je potrebné priniesť rodný list dieťaťa, občiansky preukaz zákonného zástupcu a potvrdenie o trvalom/prechodnom pobyte dieťaťa.

Bližšie informácie nájdete TU

Zároveň Vás srdečne pozývame

na ONLINE HODINU OTÁZOK A ODPOVEDÍ k zápisu, ktorá sa uskutoční dňa 26.03.2024 od 17.00 hod.

• Ozveny Kubína

Tomáš Rožnay zo 4.B si zarecitoval  v Bratislave na festivale tvorivosti TVOR-BA 2024. Bol najmladším z piatich recitátorov, ktorí boli pozvaní ako najúspešnejší recitátori súťaže Hviezdoslavov Kubín 2023. Srdečne mu blahoželáme.

• Riaditeľské voľno

Riaditeľka ZŠ s MŠ, Vančurova 38 v  Trnave oznamuje, že podľa § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov

poskytuje dňa 20. marca 2024 (streda) riaditeľské voľno žiakom 5. – 8. ročníka

z dôvodu bezproblémového priebehu Testovania 9 – 2024.

Žiaci I. stupňa sa zúčastnia filmového predstavenia,

v prevádzke bude ŠKD aj školská jedáleň.

Všetci žiaci II. stupňa (okrem deviatakov) sú automaticky odhlásení z obeda.

V krajskom kole recitačnej súťaže Šaliansky Maťko mali úspech obaja naši žiaci.

Nina Pagáčová z 2.B sa umiestnila na 3.mieste a Tomáš Rožnay zo 4.B získal 1.miesto s postupom do celoslovenského kola. Obom im  srdečne gratulujeme a Tomášovi držíme palce:)

• Hollého pamätník

Školské kolo Hollého pamätník prináša nielen kultúrny zážitok, ale i víťazov.

Na 1. stupni sa v kategórii "poézia" na 1. mieste umiestnili Lea Valentová z 3.A a Kiara Starnová z 2.A / obe postupojú do obvodného kola/, na 2. mieste skončil Juraj Jezerský zo 4. B a na 3. mieste sa umiestnili Kiera Malovcová zo 4.A a Nina Pagáčová z 2.B.

V kategórii "próza" porota 1. miesto neudelila. Na 2. mieste sa umiestnila Elizabeth Kijac z 2. A a Stela Hacajová z 3.A, na 3. mieste Sebastián Vaško zo 4. B.

Na 2. stupni sa najlepšie umiestnili v 2. kategórii: Mia Mikúšková zo 6.B a Anita Vojtechová z 5.C a v 3. kategórii Nina Nosková zo 7.A a Juraj Droběna zo 7.B.

Všetkým srdečne blahoželáme a držíme palce pri reprezentácii v obvodnom kole!