• Výročná správa za rok 2014

• V kalendárnom roku 2014 sa uskutočnili 3 schôdze delegátov OZ ZŠ Vančurova.  Predmetom prvého stretnutia( 4.3.2014)  bolo oboznámenie o opätovnej registrácii OZ u štátnej notárky , oboznámenie so stavom financií za rok 2013 ( výpis z účtu ), zverejnenie čerpania prostriedkov 2 % z daní , postup pri poskytovaní 2% z dane v nasledujúcom roku. Podstatnú časť programu schôdze delegátov tvorila diskusia na tému projektu hĺbenia studne a realizácie závlahového systému. Riaditeľka školy Mgr. Čapošová zabezpečila potrebnú dokumentáciu a po vzájomnej dohode vybrala najvýhodnejšiu ponuku na realizáciu diela.

Ďalšia schôdza delegátov prebehla v mesiaci september ( 18.9. 2014), kde prejednávanými bodmi programu bola správa o stave prostriedkov z 2% daní. V uplynulom školskom roku bol úspešne zrealizovaný projekt vyhĺbenia studne a závlahového systému na nami vybudovanom školskom ihrisku, ktorý bude tiež slúžiť pre potreby závlahy  trávnatého ihriska v areály MŠ v hodnote 4470,- eur.  K danému dňu získalo OZ Vančurova  8795,75 eur z 2% z daní za rok 2013, z toho prevažnú časť prostriedkov poskytol TT- komfort a rodičia detí navštevujúcich MŠ, s cieľom realizácie projektu vonkajšieho herného areálu MŠ. Schôdza delegátov odsúhlasila čerpanie prostriedkov pre MŠ vo výške 3457,-eur na účel vydláždenia vonkajšej hernej plochy v areály MŠ. Na ďalšej schôdzi delegátov bude predložený predbežný návrh čerpania získaných prostriedkov.

Tretia schôdza sa konala v novembri 2014 ( 20.11. 2014 ) a ústrednou témou bolo  schválenie návrhu čerpania prostriedkov OZ .Do návrhu bolo zahrnuté:

- nákup šatňových  skriniek do vestibulu vo výške 2400,- eur

- nákup skriniek ( nábytku ) pre MŠ v predpokladanej hodnote 500,- eur

Oba projekty boli zrealizované v mesiaci december 2014.

Ďalším bodom programu bola príprava volieb správnej rady OZ, jej predsedu, voľby revíznej komisie v budúcom kalendárnom roku v súvislosti s končiacim volebným obdobím.

Stav financií na účte OZ ZŠ Vančurova k 31.12 2014 2221,76 eur.

Podrobné zúčtovanie bude zverejnené na internetovej stránka školy v pripravovanom prehľade príjmov a výdavkov.

Mgr. Gelnarová Andrea ( predseda OZ )