• Výročná správa 2016

• Výročná správa o činnosti OZ Vančurova , Trnava za rok 2016

V roku 2016 sa delegáti OZ zišli na členskej schôdzi štyrikrát, v zmysle schválených stanov OZ.

Prvé stretnutie sa konalo 2.3.2016  a predmetom rokovania bol prehľad činnosti a čerpania prostriedkov v roku 2015 a predbežné schválenie investovania prostriedkov OZ pre rok 2016  ( 4 504,34 eur zostatok na účte ku dňu 31.12.2015 )  nasledovne:

- vydláždenie, rekultivácia a asfaltovanie hracej plochy v areáli školy pre potreby školského klubu

- individuálne  požiadavky vedenia školy pre potreby skvalitnenia výchovno-vzdelávacieho procesu ZŠ s MŠ Vančurova 38, Trnava

Hlavným bodom programu  bol spoločný návrh na realizáciu úpravy exteriérovej hernej plochy, ktorú využíva hlavne ŠK. Zasadnutia sa zúčastnil p.Jurák , ktorý predložil finančný a časový návrh realizácie prác, vrátane možnej sponzorskej účasti jeho firmy. Predpokladané výdavky predstavovali 1600,- eur z prostriedkov OZ. Návrh bol schválený všetkými prítomnými delegátmi.

Zvyšné prostriedky budú využité na nákup interaktívnych tabúľ a pomôcok pre skvalitnenie výučby  ZŠ a MŠ Vančurova.

Druhá schôdza delegátov sa uskutočnila 16.5.2016  a hlavným bodom stretnutia bolo informovanie o činnosti OZ. V uplynulom období bola zrealizovaná úprava terénu , vydláždenie a vyasfaltovanie hracej plochy v areáli školy v hodnote 1 700,-eur. Následne bola zrealizovaná dobrovoľná brigáda rodičov, žiakov, pedagogických i nepedagogických pracovníkov školy, za účelom úprav areálu školy, rekultivácie školského ihriska.

V mesiaci apríl bola v Obchodnom vestníku zverejnená špecifikácia použitých prostriedkov OZ v zmysle príslušného zákona.

Ďalším bodom programu stretnutia bolo schválenie návrhu čerpania prostriedkov OZ .

- zakúpenie 2 ks interaktívnych tabúľ v predpokladanej hodnote 2 300,- €

- nákup nových stoličiek pre potreby ŠK v hodnote cca 590,- €

Tretia schôdza delegátov sa konala 20.10.2016 a predmetom stretnutia bola správa o činnosti OZ za uplynulé obdobie, privítanie nových členov, rodičov - delegátov OZ z radov prvákov a aktuálny stav finančných prostriedkov.

- v mesiaci júl boli pre potreby ŠK zakúpené stoličky v hodnote 589,- €

- v mesiaci august boli zakúpené a následne inštalované 2 ks interaktívnych tabúľ v hodnote 2 366,-€

K danému dátumu bolo na účte OZ  4 820,11 €, pričom v tomto kalendárnom roku pribudlo na účte OZ ZŠ Vančurova  5 067,45 €  z  2% za minuloročné zdaňovacie obdobie.

Návrhy na čerpanie prostriedkov predložia delegáti OZ na najbližšom stretnutí.

Štvrté stretnutie delegátov OZ sa konalo 29.11 2016  a hosťom stretnutia bola zástupkyňa z radov MŠ, ktorá predložila návrh na čerpanie a navýšenie prostriedkov OZ pre potreby  MŠ. Na základe prevažujúcich návrhov bolo predbežne schválené použitie finančných prostriedkov na nákup ďalších interaktívnych tabúľ. Rovnako bola schválená úhrada prenájmu kinosály v kine Hviezda za účelom organizácie pravidelnej Vianočnej akadémie v hodnote 160,- Naše investície v r. 2015 v skratke

- 1 700,-€ úprava terénu, dláždenie, asfaltovanie exteriérovej hracej plochy

- 42,35 € svojpomocná revitalizácia trávnatého ihriska v areáli školy

- 589,- € nákup stoličiek pre ŠK

- 2 366,-€ zakúpenie a inštalácia interaktívnych tabúľ

- 160,-€ prenájom kinosály

Podrobné čerpanie prostriedkov OZ z 2% z daní  bude zverejnené na stránke školy.

Na záver chcem poďakovať všetkým, ktorí sa rozhodli v minulom roku  poskytnúť 2% z daní nášmu občianskemu združeniu a verím, že nám svoju priazeň zachovajú aj v tomto roku! Taktiež chcem poďakovať všetkým, ktorí s nami aktívne spolupracujú a vedeniu školy za podporu našej činnosti.

Teším sa na ďalšiu spoluprácu a nové výzvy!

Mgr. Gelnarová Andrea

predseda správnej rady