Archív projektov

LETNÝ TÁBOR ORAVICE 2014

Keď sa zatvoria školské brány a stíchne školský zvonček, rozpŕchnu sa všetci za slnečnými lúčmi a sladkým ničnerobením.

Teda  nie všetci. Niekoľko učiteľov sa  začne pripravovať na letný pobytový tábor.

Od začiatku bola predstava o tom, čo by mali naše deti vidieť, spoznať, zažiť, pochopiť... jasná.      Letný tábor sme nazvali: Dobýjanie oravskej pevnosti.

A ako bolo? Jedným slovom: ÚŽASNE!

35 detí strávilo týždeň v malebnom prostredí dedinky Oravice. I napriek tomu, že počasie bolo skôr aprílové, ako prázdninové,  zažili sme to, čo sme si naplánovali. Kmene slovanských dobyvateľov plnili každodenné úlohy, aby získavali  kľúče k nedobytnej pevnosti.  S históriou sme sa zoznamovali na Slanickom ostrove umenia,  v  Oravskom hrade i v Múzeu oravskej dediny v Zuberci.  Plavili sme sa loďou a hľadali  huby v Juráňovej doline,  nezľakli sa Roháčskych vodopádov a bez problémov  sa vyštverali  na rozhľadňu,  korčuľovali  a bicyklovali sa, vyšantili sa v Aquaparku.  Nechýbala  ani tradičná opekačka   a keďže sme sa všetci poznali zo školy,  bez trémy sme  tancovali na diskotéke a spievali karaoke.

Čo bolo úplne naj?  Všetko.  A  nielen to, že starší pomáhali mladším, ale i nočná hra, v ktorej sme pochopili, že v jednote je sila.

Na otázku ,  či sa do Oravíc ešte vrátime, bola odpoveď detí  jednoznačná: „Už teraz sa  tešíme na budúce leto!“   (fotografie z tábora  nájdete vo fotogalérii)

Tento projekt bol finančne podporený dotáciou mesta Trnava v rámci súťaže v oblasti aktivity mládeže.

• Základná škola s materskou školou,
    Vančurova 38, 917 01 Trnava