• Čo je ŠKD

• Školský klub detí (ŠKD) je nepovinné výchovno–vzdelávacie zariadenie pre deti, ktoré plnia povinnú školskú dochádzku v základnej škole.

Výchovno-vzdelávaciu činnosť organizujú vychovávateľky. Činnosť ŠKD je zameraná na pútavé a pestré aktivity oddychového, rekreačného, relaxačného, záujmového charakteru a prípravu na vyučovanie.

V jednom oddelení ŠKD môže byť zapísaných najviac 26 trvale dochádzajúcich detí. Deti sa do ŠKD zaraďujú na jeden školský rok. Prihlásiť ich možno v prvý deň príslušného školského roka na základe odovzdania žiadosti o prijatie do ŠKD a v nasledujúcich rokoch zápisným lístkom do ŠDK.

Školský klub detí je súčasťou školy, ktorá zabezpečuje pre deti, ktoré plnia povinnú školskú dochádzku v základnej škole, činnosť podľa výchovného programu školského zariadenia zameranú na ich prípravu na vyučovanie a na oddych v čase mimo vyučovania.

Činnosť ŠKD prebieha v kmeňových triedach, v herni ŠKD (spoločná ŠKD) a v areáli školy pod vedením kvalifikovaných vychovávateliek.

V ŠKD si deti rozvíjajú vedomosti, zručnosti a postoje získané vo výchovno-vzdelávacej činnosti v škole s rešpektovaním ich záujmov a potrieb.

Účelne využívajú voľný čas, relaxujú po vyučovaní, formou didaktických hier si upevňujú svoje vedomosti.

Výchovno-vzdelávacia  činnosť sa realizuje v týchto tematických oblastiach výchovy:

• Komunikácia a práca s informáciami
          • Kultúra a umenie
          • Sebarozvoj a svet práce
          • Spoločnosť a príroda
          • Zdravie a subjektívna pohoda

Výchovná činnosť sa uskutočňuje v  oddeleniach ŠKD.