• Čo je ZELENÁ ŠKOLA ????

• Zelená škola je environmentálno-vzdelávací nadnárodný program, kde sme sa v šk. roku 2018/2019 zapojili, čim chceme zmeniť seba a svoje okolie. Prvotným cieľom p. učiteľky bolo zostavenie tímu členov, ktorí budú spolupracovať. Žiaci s pomocou učiteľov a rodičov  pomáhajú k pozitívnej zmene.

Aktivitami chceme podnietiť zmenu nášho konania. Vytvorili sme aktivity, ktoré si môžete pozrieť v priloženom dokumente (EAP) a ich splnením budú  mať reálny pozitívny dopad na životné prostredie školy a jej okolia. Veríme v zlepšenie medziľudských vzťahov a atmosféry prostredníctvom spolupráce na spoločnej nami zvolenej téme – odpad. Sme hrdí, že aj naša škola je súčasťou tohto projektu.

Kto sme my???

Sme žiaci našej školy, ktorí chcú dobrovoľne na našej škole zmeniť prístup žiakov k odpadu! Zostavili sme si audit na ktorom sme si schválili cieľ, ktorý bol schválený ŽIVICOU cez projekt Zelená škola. Snažíme sa ho splniť!

Zvolili sme si za cieľ odpady!!!

Snažíme sa znížiť množstvo komunálneho odpadu, pomocou separovania. A do budúcnosti ukázať možnosti ako minimalizovať tvorbu odpadu v škole a v našich domácnostiach.

Zúčastnili sme sa :

Upracme si Slovensko

Sme aktívni v:

Plnenie EAP -

Recyklohry

Enviróza

... a iné.

Vítame každého, aj Teba – kto chce zlepšiť ,,enviro“ správanie školy.