• Hollého pamätník

Školské kolo Hollého pamätník prináša nielen kultúrny zážitok, ale i víťazov.

Na 1. stupni sa v kategórii "poézia" na 1. mieste umiestnili Lea Valentová z 3.A a Kiara Starnová z 2.A / obe postupojú do obvodného kola/, na 2. mieste skončil Juraj Jezerský zo 4. B a na 3. mieste sa umiestnili Kiera Malovcová zo 4.A a Nina Pagáčová z 2.B.

V kategórii "próza" porota 1. miesto neudelila. Na 2. mieste sa umiestnila Elizabeth Kijac z 2. A a Stela Hacajová z 3.A, na 3. mieste Sebastián Vaško zo 4. B.

Na 2. stupni sa najlepšie umiestnili v 2. kategórii: Mia Mikúšková zo 6.B a Anita Vojtechová z 5.C a v 3. kategórii Nina Nosková zo 7.A a Juraj Droběna zo 7.B.

Všetkým srdečne blahoželáme a držíme palce pri reprezentácii v obvodnom kole!

• Šaliansky Maťko

Trojnásobný úspech. V okresnom kole súťaže Šaliansky Maťko sa podarilo získať cenu všekým trom súťažiacim. Jakub Benci zo 6.B si odniesol 2.miesto. Tomáš Rožnay zo 4.B a Nina Pagáčová z 2.B sa umiestnili na 1.mieste a obaja postupujú do krajského kola.

Držíme im  palce.

• „..a Slovo bolo u Boha:“

Na diecéznom /krajskom/ kole recitačnej súťaže kresťanskej poézie a prózy s názvom „..a Slovo bolo u Boha:“ našu školu reprezentovalo 7 recitátorov :

1.kategória :

Mia Bullová 2.A – umiestnila sa na 1.mieste a postupuje do celoslovenského kola, ktoré sa uskutoční 23.3.2024 na Spojenej škole Svätej rodiny v Bratislave

Elisabeth Kijac – 2.A

2. kategória :

Alex Simon Sprušanský – 4.A

Daniel Droběna – 4.A

3.kategória :

Nina Polačková – 6.A

4.kategória :

Nina Nosková – 7.A

Monika Štangelová – 7.B

Všetkým našim recitátorom a recitátorkám ďakujeme za veľmi peknú reprezentáciu, nadšenie a venovaný čas pre literatúru plnú hodnôt.