Archív projektov
- LETNÝ TÁBOR ORAVICE 2014
- Fibonacci
- Adoptuj kravičku
- Poznávací chodník
- projekt Občan
- Zem moja planéta
- Projekt Trnava - Valtice
- Výnimočná žena Trnavského kraja 2012
- Komplexný poradenský systém prevencie a ovplyvňovania sociánopatologických javov v školskom prostredí
- e-Twinning
- Prispej svojou troškou k dobrej veci
- e-Twinning
- Educate Slovakia
- Keď minulosť prehovorí, počúvajme...
- Správaj sa normálne
- Cestujeme do krajiny poznania
- Moja Familia
- Zasadil som strom
- Buď fit s gymnastkou
- Projekt KOZMIX
- Učím sa moderne
- Školské fórum - týždeň mobility
e-Twinning
- PROGRAM PRE PODPORU MEDZINÁRODNEJ SPOLUPRÁCE ZÁKLADNÝCH A STREDNÝCH ŠKÔLJe školský rok 2014/2015 a my sme sa opäť zapojili do projektu e-Twinning!Všetko, na čom pracujeme sa dozviete tu: http://etwinningvan.webnode.sk/
Do tohto projektu sa škola zapojila v šk. roku 2006/2007, ihneď po ukončení trojročného medzinárodného projektu " Zvuky a obrazy Európy" , kde partnerskými školami boli základné školy z Veľkej Británie , Belgicka , Kanárskych ostrovov , Rumunska a Poľska. Našou partnerskou školou v projekte " Partnerstvo škôl" je základná škola vo Valticiach v Českej republike . S touto školou spája našu školu dlhoročné priateľstvo . V minulosti sa uskutočňovali výmenné tábory , učitelia sa zúčastňovali na otvorených hodinách škôl , deti sa zúčastňovali rôznych spoločných podujatí. Doteraz sa uskutočňujú športové zápolenia medzi našimi školami. Týmto projektom sa snažíme nadviazať na tieto tradície.
"Program partnerstvo škôl eTwinning doplnil spoluprácu európskych škôl a stal sa bežnou sučasťou života v nich. Na miesto podporovania vybraných projektov tento program vytvára podmienky na to, aby sa mohlo množstvo európskych učiteľov dohodnúť na podmienkach vzájomnej spolupráce a aby mohli kedykoľvek začať realizovať projekt s minimálnymi administratývnymi prekážkami. Európska platforma eTwinning ( www.etwinnig.net ) je priestorom na virtuálne stretnutia všetkých európskych učiteľov, ktorí sa zaujímajú o spoluprácu európskych škôl. Poskytuje im námety na realizáciu projektov, odporúčania, ktoré sú užitočné pre vzájomnú spoluprácu škôl a zároveň je i priestorom umožňujúcim spoluprácu žiakov európskych škôl v bezpečnom prostredí formou výmeny učebných materialov a sprostredkovaním príkladov vzájomnej spolupráce škôl. Konkrétnu pomoc ponúkajú národné podporné služby jednotlivých zapojených krajín.
Program partnerstvo škôl eTwinning začína byť čímsi viac ako flexibilná podpora infraštruktúry nevyhnutnej na zavádzanie realizácie projektov do výchovno-vzdelávacieho procesu. Tým, že poskytuje množstvo možností na vzdelávanie prostredníctvom internetu i mimo neho, a zároveň podmienky na vzájomnú spoluprácu kolegov z rôznych krajín, sa partnerstvo škôl stáva efektívnym nástrojom pre profesionálny rozvoj učiteľov, a to hlavne v súčasnosti, keď sa stávajú populárne nástroje internetovej sociálnej siete Web 2.0.
Program partnerstvo škôl eTwinning uviedol do pohybu nezastaviteľný prúd skvalitňovania medzinárodnej spolupráce škôl. Rôznymi formami spája učiteľov a žiakov európskych škôl. Do jeho realizácie sa zapája čoraz viac škôl, realizuje sa čoraz viac zaujímavých projektov. Tento program objavil nový typ vzájomnej spolupráce učiteľov."
Quintin Odile
Generálna riaditeľka Europskej komisie pre vzdelávanie a kultúry
Quintin Odile: Budovanie komunity pre európske školy. In Crawley.Ch.et al budovanie komunity pre európske školy. Úvod centrálnej podpory služby pre eTwinning, SBN 9789490477233, str.3