• Ranná ŠKD:

6.30 - 7. 35 príchod detí do ŠKD -spoločná ŠKD miestnosť (učebňa pri jedálni)

7.35 - 7.40 presun detí z ŠKD do šatní a na vyučovanie

Denná ŠKD:

po vyučovaní do 16.00 v triedach kmeňových tried

Poobedná ŠKD:

16.00 - 17.00 (spoločná ŠKD alebo areál školy)

Režim po vyučovaní v oddeleniach ŠKD:

Príchod detí do ŠKD : podľa rozvrhu jednotlivých tried

Príprava na obed, obed : 11.35 - 13.45

Oddychová činnosť : 11.35 - 14.00

Oddychové činnosti sú pokojné, pohybovo a psychicky nenáročné. Uskutočňujú sa po vyučovaní /po obede. Pri výbere formy a konkrétneho obsahu činnosti vychovávateľka prihliada na stupeň únavy väčšiny detí, na ich želania a priestorové možnosti.

Tématická oblasť výchovy : 14.00 - 14.40

Jednotlivé oblasti pomáhajú uspokojovať potreby a rozvíjať záujmy detí. Patria medzi najdôležitejšiu súčasť obsahu výchovy detí mimo vyučovania. Táto činnosť vedie deti k novému poznaniu, napomáha formovať vzťah detí k učeniu a k škole, je prostriedkom sebarealizácie detí a nepriamo ovplyvňuje i vzťah k budúcemu povolaniu.

Príprava na vyučovanie: 14.40 - 15.10

Je zameraná na precvičovanie, opakovanie a tým aj upevňovanie poznatkov získaných pri vyučovaní. Deti sa pri riešení domácich úloh vedú k samostatnosti a zodpovenosti. Súčasťou prípravy na vyučovanie sú aj didaktické hry, pomocou ktorých sa stáva precvičovanie učiva pre deti viac príťažlivé.

Rekreačná činnosť: 15.10 - 17.00

Sú plánované tak, aby sa umožnilo deťom stráviť čo najviac voľného času pohybom na čerstvom vzduchu, a tak prispieť k ich zdravému telesnému vývovju. Prevládajú tu kolektívne hry - hry s pravidlami, športové a pohybové hry, súťaže v rôznych športových, ale aj netradičných disciplínach.